Co warto zobaczyć na Starym Kontynencie?

Być może przyroda kontynentu, który zamieszkujemy może się wydawać dla bardzo wielu nużąca, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Afryką, to jednakże nie można powiedzieć, że europejskie miasta są gorsze od takich miast, które są położone na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą to wcale nie jest powiedziane, że np. europejskie góry są mniej atrakcyjne – są gusta i guściki. Warto jednak zastanowić się w takim razie co w istocie warto zwiedzić. Powinniśmy się przede wszystkim skupić na miastach. Na początek oczywiście Polska… Bardzo dobrym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Gdańsk, ale również choćby Sandomierz.

Warto przejechać się w Tatry i morze. Zasadniczo w naszym kraju raczej nie brakuje interesujących miejsc. Dla miłośników zagranicznych wyjazdów można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Należy otwarcie napisać, iż Praga jest ładnym miastem – wartym przynajmniej 3 dni zwiedzania. Warto jednak starać się pozostać w Pradze dłużej, aby móc chłonąć atmosferę metropolii. Jeśli wziąć pod uwagę trochę krótsze wycieczki, bardzo interesującym miejscem jest Czeski Krumlov. Zapewne niewielu Polaków kojarzy to miasteczko – bez dwóch zdań jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.

Na uwagę zasługują także miasta położone w Niemczech. Zatem choćby Berlin – umiejscowiony niedaleko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie wielka metropolia, w końcu to stolica RFN. Jednakże w porównaniu do np. Frankfurtu, Berlin nie wygląda wcale na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeżeli brać w rachubę niemieckie realia. Rewelacyjnym miejscem na wycieczkę jest również Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna podobać się młodym osobom. Takich miast oraz miasteczek można wymieniać jeszcze wiele. To pokazuje, że nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To pewnik.
źródło: http://creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, http://aofn.pl, firmaprzewozowagdansk.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

rejsy statkiem

Rejsy najczęściej kojarzą się każdemu z ściśle mówiąc nadzwyczaj dużym ...