Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny paliwa nie są zbyt niskie, a do tego krajowe drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą auta jest beznadziejnym pomysłem. W końcu można wymienić wiele ładnych miast i miasteczek bądź tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeżeli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, początkowo warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto początkowo zajechać na Mazury. Trzeba jasno napisać, że powiedzmy dwa dni w Ostródzie to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, ale należy wyruszyć gdzieś dalej – może Jastarnia? Generalnie jedyną wadą polskiego morza jest to, że jest stosunkowo zimne. Jednak to chyba jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są przepiękne. Co potem? Warto zajechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w kraju. Kilka godzin autem od stolicy Pomorza znajduje się niemniej ładne miasto, mianowicie Toruń. Potem warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to minimum. Nawet te osoby, które już były w Krakowie, powinny jak najbardziej powtórzyć zwiedzanie. Z Krakowa warto udać się chociażby do Zakopanego, a więc stolicy polskich gór… To tylko przykładowy plan podróży po Polsce; jedno jest pewne – warto poznawać Polskę.
źródło: http://www.usmiechtarnowa.pl, http://digikey.net.pl, http://avans.org.pl, www.wypadekholandia.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

rejsy statkiem

Rejsy najczęściej kojarzą się każdemu z ściśle mówiąc nadzwyczaj dużym ...